fbpx

Słowo kreuje rzeczywistość. Niby jest to banał, ale dopiero gdy usłyszałam to na jednych z zajęć na studiach – przepadłam. Od tamtej pory wiedziałam, co mnie naprawdę fascynuje. Odpowiednie ubieranie myśli w słowa.
Ukończyłam więc filologię polską o specjalności komunikacja społeczna na Uniwersytecie Śląskim w Katowicach, a pracę magisterską pisałam z zakresu socjologii i psychologii języka. Coraz bardziej pogłębiałam swoją wiedzę teoretyczną, ale też praktyczną. Jeszcze podczas studiów rozpoczęłam pracę w „Gazecie Wyborczej”, gdzie przez ponad 5 lat zajmowałam się korektą tekstów prasowych i newsów, a także poznawałam charakterystykę pracy w mediach.

Następnie skierowałam się w stronę copywritingu, content marketingu i promocji w mediach społecznościowych. To właśnie wtedy rozpoczęłam współpracę z dużymi sklepami internetowymi (sport-shop.pl), organizacjami non profit (Fundacja Nutricia) i czołowymi portalami tematycznymi (weselezklasa.pl). Wyspecjalizowałam się też w prowadzeniu fanpage’ów dla mikroprzedsiębiorców. Moi klienci to zarówno małe, działające lokalnie firmy, jak i osoby prowadzące rozbudowane biznesy online (Vitanina – wsparcie w żywieniu dzieci).

Dzięki temu dziś mogę śmiało powiedzieć, że od 11 lat jestem copywriterką, content marketerką, korektorką i specjalistką ds. mediów społecznościowych. Z przyjemnością i łatwością łączę lub przeplatam między sobą wszystkie te gałęzie PR-u.

Im dłużej się tym zajmuję, tym bardziej jestem pewna, że to właśnie działanie słowem ma ogromną moc. Zwłaszcza w biznesie online.